Nimfea Piła

Firma deweloperska Mayland powróciła do swojego wcześniejszego projektu w Pile. Firma zamierza zająć się budową nowego centrum handlowego w tym mieście ? Nimfea Piła. Nowe plany inwestora zakładają wprowadzenie znaczących zmian w projekcie.

Wielu uznało, że Nimfea Piła już jednak nie powstanie. Jeszcze do niedawna projekt nie widniał na stronie producenta, a wcześniej odkładano rozpoczęcie budowy. Problemy te były spowodowane kryzysem na rynku. Teraz jednak Mayland poinformował, że podjęte są już działania, których celem jest zgromadzenie stosownej dokumentacji i pozwoleń władz miasta. Opracowany na nowo plan budowy zakłada zmniejszenie galerii z 70 tys. metrów kwadratowych do około 45 tysięcy. Budynek będzie też składał się z jednego poziomu, zamiast planowanych dwóch. Parking przewidziany jest na 600 pojazdów.

Pewne aspekty wyróżniają projekt od innych tego typu. Nimfea Piła powstanie przy rzece, z wejściem skierowanym w jej kierunku. Inwestycja obejmie też zagospodarowanie bulwarów tak, by mieszkańcy mogli z nich korzystać. Zachęcająco brzmią także deklaracje Mayland dotyczące przestrzeni przeznaczonej dla lokalnych najemców. Ma ona stanowić aż 10%. Obecnie przewidywanym terminem oddania obiektu jest rok 2014.